Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Sabıka sorgulama işlemleri yapabileceğiniz sistemleri e devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu konuda sizlere sitemiz yardımcı olabilmektedir. Adli sicil kaydı sorgula işlemleri artık online olarak yapılabilmektedir.  E Devlet sabıka sorgulayabilmek için aşağıda bulunan linke tıklamnız gerekmektedir. E devlet giriş yaptıktan sonra adrese bağlanabilirsiniz. Daha sonra ilgili yerleri doldurarak “adli sicil kaydı sorgula” yapabilir yada “Sabıka kaydı sorgulama” yapabilirsiniz.

Adli Sicil Belgenizi e-Devlet Kapısı’ndan alabilirsiniz.
Adli Sicil Belgenizi adliyelere gitmeden artık kendiniz basabilir, kolayca ilgili kişi ve kurumlar ile paylaşabilirsiniz.

Adli Sicil Belgesi e-Devlet Kapısı üzerinden alınabilmektedir.
1
Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında vatandaşlar, “Adli Sicil Belgesini” e-Devlet Kapısı’ndan alabileceklerdir.

www.turkiye.gov.tr internet adresindeki e-Devlet Kapısı’ndan alınan adli sicil belgeleri üzerinde güvenlik için barkod numaraları bulunacaktır. e-Devlet Kapısı kullanıcıları, bu belgeyi çıktı alarak ilgili kurumlarla paylaşabileceklerdir. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, belge sahibinin T.C. kimlik numarasını ve belge üzerindeki bu barkod numarasını girmek suretiyle adli sicil belgesinin aslını görüntüleyerek doğrulayabilecektir.

Vatandaşların e-Devlet Kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini doğru olarak girmeleri gerekmektedir.

e-Devlet kapısı üzerinden adli sicil belgesi alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak veya e-imza/m-imza sahibi olmak gerekmektedir. e-Devlet kapısı kullanıcısı olmak için en yakın PTT merkezlerine gidilerek e-devlet şifresi almak yeterlidir.

Adli sicil belgenizi e-Devlet Kapısı üzerinden almak için tıklayınız.

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

9 Comments on "Adli Sicil Kaydı Sorgulama"

commenter

adli sicil kaydimin olup olmadigini ogrenmek istiyorum

commenter

adli sicil kaydımın olup olmadığını öğrenmek istiyorum

commenter
adım ender kirpi ct no.24193018840 adli sicil kaydımın olup olmadığını öğrenmek istiyorum | Aralık 7th, 2013 at 14:33

söyle güzel hizmette emeği gecen tüm insanalara canı ğönülden saylarımı iletiyorum tşk edrim

commenter

adli sicil kaydımı öğrenmek istiyoum

commenter
mehmet ali EREN | Aralık 27th, 2013 at 09:48

silah ruhsatı için sabıka kaydı ve adli sicil belgesi almak istiyorum.

commenter
bünyamin bayırlı | Ocak 16th, 2014 at 19:27

İs yerine vermek uzere sabika kaydi almak istiyorum

commenter
Mustafa IŞIK | Ocak 17th, 2014 at 09:53

Sayın Bünyamin BAYIRLI
http://www.ssksorgulama.info.tr/?s=adli+sicil+kayd%C4%B1+sorgulama&search_submit= Adresi üzerinden sorgulama Yapabilirsiniz öncelikli olarak size en yakın posta servisi kurumundan e-devlet şifresi talep etmenizdir.

commenter

benım denetım serbeslık vardı hayalsızce hareketten ben gıne aynı sucu ısledım ama benden sıkayetcı olmadıhı ıcın ceza evıne gırmedım bu nolur kabahtlardan ceza kestıler yolladılar sıkayetcı yok mustekı yok

commenter
Nahsan kara | Ocak 28th, 2015 at 20:19

Adli sicil ve sabika kaydi sorgulama

Leave a Reply

Name:
Email:
Website:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>