Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Sabıka sorgulama işlemleri yapabileceğiniz sistemleri e devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu konuda sizlere sitemiz yardımcı olabilmektedir. Adli sicil kaydı sorgula işlemleri artık online olarak yapılabilmektedir.  E Devlet sabıka sorgulayabilmek için aşağıda bulunan linke tıklamnız gerekmektedir. E devlet giriş yaptıktan sonra adrese bağlanabilirsiniz. Daha sonra ilgili yerleri doldurarak “adli sicil kaydı sorgula” yapabilir yada “Sabıka kaydı sorgulama” yapabilirsiniz.

Adli Sicil Belgenizi e-Devlet Kapısı’ndan alabilirsiniz.
Adli Sicil Belgenizi adliyelere gitmeden artık kendiniz basabilir, kolayca ilgili kişi ve kurumlar ile paylaşabilirsiniz.

Adli Sicil Belgesi e-Devlet Kapısı üzerinden alınabilmektedir.
1
Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında vatandaşlar, “Adli Sicil Belgesini” e-Devlet Kapısı’ndan alabileceklerdir.

www.turkiye.gov.tr internet adresindeki e-Devlet Kapısı’ndan alınan adli sicil belgeleri üzerinde güvenlik için barkod numaraları bulunacaktır. e-Devlet Kapısı kullanıcıları, bu belgeyi çıktı alarak ilgili kurumlarla paylaşabileceklerdir. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, belge sahibinin T.C. kimlik numarasını ve belge üzerindeki bu barkod numarasını girmek suretiyle adli sicil belgesinin aslını görüntüleyerek doğrulayabilecektir.

Vatandaşların e-Devlet Kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini doğru olarak girmeleri gerekmektedir.

e-Devlet kapısı üzerinden adli sicil belgesi alabilmek için e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı olmak veya e-imza/m-imza sahibi olmak gerekmektedir. e-Devlet kapısı kullanıcısı olmak için en yakın PTT merkezlerine gidilerek e-devlet şifresi almak yeterlidir.

Adli sicil belgenizi e-Devlet Kapısı üzerinden almak için tıklayınız.


Gelen Arama Kelimeleri:


9 thoughts on “Adli Sicil Kaydı Sorgulama

  1. adım ender kirpi ct no.24193018840 adli sicil kaydımın olup olmadığını öğrenmek istiyorum dedi ki:

    söyle güzel hizmette emeği gecen tüm insanalara canı ğönülden saylarımı iletiyorum tşk edrim

  2. benım denetım serbeslık vardı hayalsızce hareketten ben gıne aynı sucu ısledım ama benden sıkayetcı olmadıhı ıcın ceza evıne gırmedım bu nolur kabahtlardan ceza kestıler yolladılar sıkayetcı yok mustekı yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir