İşçi ve Bağkur Emeklilerine 2014 Maaş Zammı

Gelecek senenin ilk aylarında memur emeklilerine gelecek olan maaş zammının ardından gözler emekli işçi maaş sorgulama ve emekli bağkur maaş sorgulama ekranlarına çevrildi. Ocak ayıyla birlikte işçi ve bağkur emeklileri için şu şekilde bir plan hazırlandı.

Takvim gazetesinde yazılanlar şu şekilde; Bakan Yazıcı, “Emekli maaşını yılbaşında biraz daha arttıracağız. 1.5 ay sonra maaşlarda bir artış olacak” açıklaması yaptı. Memur emeklileri toplu sözleşme gereğince zaten yılbaşında zamlarını alacak. Ayrıca memur emeklilerine taban aylığı ve enflasyon farkları da Ocak ayında ödenecek. Bakan yaptığı açıklama ise zam alamayan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini umutlandırdı.

Uzun zamandır enflasyon farkı dışında zam alamayan işçi ve Bağ-Kur emeklilerine maaş artışı imkanı doğdu. 2000 yılından önce emekli olan işçi emeklileri intibak zammıyla maaşlarını düzeltmişlerdir. Fakat bunun dışında bu kesime sadece enflasyon farkı veriliyordu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yılbaşında emekli maaşlarında artış olacağı müjdesini verdi.
isci-bagkur-emekli-maasiÖte yandan 2000 yılında ve sonrasında emekli olanların intibak beklentileri de sürüyor. Özellikle 2000 yılında emekli olan vatandaşlar ilk intibaktan yararlanamadıkları için mağdur olmuşlardı. Diğer emekliler ise maaşlar arasında adalet için intibak düzenlemesinin şart olduğunu belirtiyor.

Özellikle aynı şartlarda çalışmış ve aynı prim gününden emekli olmuş vatandaşların arasında, sadece farklı zamanlarda emekli oldukları için ciddi maaş adaletsizlikleri bulunuyor. Yine Bağ-Kur emeklileri ve malulen emekliler ise maaşlarının çok düşük olmasından yakınıyor.


Gelen Arama Kelimeleri:


20 thoughts on “İşçi ve Bağkur Emeklilerine 2014 Maaş Zammı

 1. işçi emeklisiyim sigorta pirimlerim asgari ücret üzerinden yattığı için 740 lira emekli maaşı alıyorum ve ben devlet bana sen yaşama diyor beni bu yaşımda çalışmaya mahküm ediyor dayanacak gücüm kalmadı.ADALET,ADALET,ADALET BEKLİYORUM.

 2. işçi emeklisiğim sigorta pirimleri asgari ücretin üstünde yattı.. 5300 normal günle değil 6300 gün ödendi maaş 740 nasıl oluyor anlamıyorum Gerçekten adaletmi buu

 3. benım anlamadığım dokuzbın güne yakın gunum var ama ucbın altı yüzden emeklı olandan elılıra alıyorum halen maasım 1030tl bana bunu ızahetsın lütfen

 4. bugün ayın 15 i ve zamlarla ilgili ne olacağını anlamadım daha,intibak varmı yokmu onuda bilmiyorum 2009 da emekli oldum..

  1. Sayın Leyla Hanım .

   2000 den sonrası için intibak Durumu henüz kesinleşmiş değil . Kaç yıl aralığındaki kişilere verilecek belirsiz bir durum .

 5. Ben SSK emeklisiyim bugün e-devletten baktım enflasyon farkı dışında herhangi bir zam yok.Bakan hayati YAZICI maalesef hayal satmış.Yazık maalesef insanların hayalleriyle oynamış.

 6. ben 2000 yılında emekli oldum intibak varmı bana sayın başbakanımız bizleri düşünmüyor ölmeden ölün dergibi yaşamaya çalışıyoruz

  1. Sayın Hasan AYAS Bey

   2000 yılı sonrası için İntibak durumu Belli değil Ayrıca 2000 yılından sonrasında kaç yılına kadar olanları kapsamda olacak oda belli değil sadece şuan ağızdan çıkan bir laf var o kadar Bu durumu halen araştırmaktayım bizi takip ediniz.

 7. sgk emeklisine verilen zam çok düşük enaz 6 artı 6 olması lazım çarşıya pazara bir bakılsın ondan sonra tefe tüfeyi ayarlasınlar herşeye zam var sgklı emekliler buzamlar altında eziliyorlar bizler sgk emeklileri insan gibi yaşamak istiyoruz birde sgk emeklisi için çıkan torba yasası 2011 yılına kadar kaplamasını istiyoruz bu ay ocak ayında zamlı maaş alınamıyor

 8. ne yazayım ssklılar üvy evlat memura kepçeyle ssklıya kaşıkla veriliyor türk milletiner şeyi kabulleniyor intibak yasası ne oldu.

 9. güzide hanıma katılıyorum.geçen sene anneme intibak zammını bırakın normal zam artışı bile yapılmadı.2000.den önce emekli.memurlar alaşacağına şükretsinler hallerine ya asgari ücretle çalişan fukaralar ne yapsın.

 10. 2014 SSK EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE OLDU? öDEMELER NE ZAMAN OLACAK?

 11. 2OO1 DE EMEKLİ OLDUM ŞU AN 1400.TL maaş alıyorum sayın bakana soruyorum bızım bakkalımız kasabımız fırınımız benım durumda olanlara ucuzmu satıyor bıraz adıl düşünmeye davet ediyorum daha ne kadar sürüneceğiz bakanım öldükten sonra bize para lazım değil

 12. 2000 öncesi bir kısım emekliler intibaktan yaralandı.sanki biz çok maaş alıyormuş gibi.bizleri düşünen olmadı.inşallah bizlerede intibak yasası doğar,

 13. 2013 Yılında asgeri ücretten emekli oldum torba yasa işci emekli maaşlarınıda kapsayackmı ve en düşük işci emekli maaşı ne kadar olacak verecğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim

 14. 2013 12 25 emekli oldum 6440 gunden 890 lira emekli maasim baglandi arkadasimda 5500 gunden emekli oldu 1100 maas aliyor nasil olur denge yok

 15. senelerce esnaflık yapdım sayısız vergi ödedim son yılları sgk lı olarak çalıştım yaklaşık 6000 günle 01/09/2014 emekli oldum devletim bana 761 tl maaş bağladı 3600 günle emekli olan 1100 alıyor bu adaletmi İLGİLİLERE VARSA HAKKIMI ASLA HELAL ETMİYORUM.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir