Memur Emeklilerine 2016 Maaş Zammı

2016′ yılının ilk aylarında memur emeklilerine maaş zammının oranları belirlendi.  Memur emeklileri için yapılacak olan maaş zammı şöyle planlandı;

Memur emeklileri 2016 yılı içinde Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki kez zam alacaklar.  Memur maaş zammı belirlenirken bir önceki yılın enflasyon oranları göz önünde bulunduruluyor.

sgk

Memur emeklilerine zam müjdesi

Enflasyon, Temmuz ayında yüzde 0,09, Ağustos ayında yüzde 0,40, Eylül ayında yüzde 0,89, Ekim ayında yüzde 1,55, Kasım ayında yüzde 0,67, Aralık ayında ise yüzde 0,21 olarak gerçekleşti. Buna göre son 6 aylık enflasyon oranı toplamı yüzde 3,81 oldu.

Memur emekli maaşları
için açıklanan rakamlar şu şekilde;
SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak’ta 2015’in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Yani SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yüzde 3,81 enflasyon farkı alacaklar.

AK Parti ‘8.9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisinin tamamına yıllık bin 200 lira’ müjdesi verdi. 3.3 milyon emeklinin zammı 2 bin 400 lirayı bulacak. 5.1 milyon kişiye ise bin 200 lira ödenecek.

1 Kasım sonrası için yol haritasını açıklayan AK Parti, açıkladığı müjdelerle emeklileri heyecanlandırdı. Bu müjdelerden biri de seyyanen zam oldu. Seçimlerden sonra çıkarılacak yasayla tüm SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, rutin artışların yanı sıra 100 lira zam yani yıllık toplam bin 200 lira verilecek. Sayıları 8.9 milyon civarında olan SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin tamamı bu düzenlemeden yararlanacak.

Ayrıca 2016 emekli maaşı sorgulama yapmak için tıklayınız…

Memur maaşları ne kadar olacak?
2016 yılında memur emeklileri maaş zammının yetersiz olduğunu düşünüyor. Ancak enflasyona bağlı olarak değişen rakamlar bu şekilde açıklandı.
2016 Ocak ayı itibari ile unvanlarına göre emekli maaşları ve ikramiyeleri Toplu sözleşme görüşmelerinde alınan kararlara göre yeniden belirlenmiştir.2016-2017 yılı Toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde memur taban maaş katsayıları,ek göstergeleri ve maaş katsayıları arttırıldı.

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

No Responses to “Memur Emeklilerine 2016 Maaş Zammı”

Leave a Reply

Name:
Email:
Website:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>