Ne zaman emekli olurum | Emeklilik Yaşı Kaç ?

Emeklilik yaşı hesaplama sorgulaması için yapmanız gerekenlerle ilgili bilgileri burada bulabilir ve sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Emeklilik yaşını  ne kadar olacağını belirleyen bir çok faktör bulunmakta. İşe başlangıç tarihi, toplam prim günü sayısı ve prim seviyeleri gibi faktörler ne zaman emekli olacağım  ve emekli maaşım ne kadar olacak sorularının yanıtını belirler.

Ne zaman emekli olabilirim ?

E devlet üzerinden TC NO ve e-devlet şifreniz ile ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle e-devlet üzerinden hizmet dökümü sorgulama işlemi yapmanız gerekiyor. Bu ekranda almanız gereken iki bilgi var.

Emeklilik yaşı hesaplama için tıklayınız…

İşe başlangıç tarihi ve toplam prim gün sayısı bilgilerini alın. Daha sonra normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim sekmesinden toplam gün sayısı ve işe başlangıç tarihini girin. Emeklilik Sorgulama sonucunda karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibidir.

emekli.1

Emelilik yaşı sorgulama için diğer bir yol ise SGK üzerinden yapılabilir.Emekli Maaşı Sorgulamak için Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi web sitesinden kimlik bilgileri, toplam prim gün sayınız, cinsiyet, doğum tarihi ve sigortanızın başlangıç tarihini girerek giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer erken yaşlanma ya da  maluliyetiniz varsa bunları derecesi ile birlikte belirtmeniz gerekmektedir.
Emeklilik Yaşı Hesaplama için tıklayınız…
Emekliği sandığı çalışanları için Emeklilik Yaşı Hesaplama için tıklayınız…
Bağ-Kur  Emeklilik Yaşı Hesaplama için tıklayınız…

emekli1

 

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

No Responses to “Ne zaman emekli olurum | Emeklilik Yaşı Kaç ?”

Leave a Reply

Name:
Email:
Website:
Comment:
XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>